Naxçıvan Ali Məclisində komitə sədrləri seçildi - SİYAHI

  25 Fevral 2020    Oxunub : 2212
Naxçıvan Ali Məclisində komitə sədrləri seçildi - SİYAHI
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin komitə sədrləri, sədr müavinləri və üzvləri seçilib.
Azvision.az xəbər verir ki, bu barədə Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin qərarında qeyd olunub.

Ali Məclisin aşağıdakı deputatları müvafiq komitələrin sədrləri, sədr müavinləri və üzvləri seçiliblər.

Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu məsələləri komitəsi

1. Səfərli Hacıfəxrəddin Yəhya oğlu - sədr
2. Babayev Əmir Baxşəli oğlu - müavin
3. Cəfərli Elman Yusif oğlu - üzv
4. İbrahimov Qadir Abbas oğlu - üzv
5. Niftəliyev Hüseyn Əsrafil oğlu - üzv
6. Məmmədli Turan Bəyməmməd qızı - üzv
7.AllahverdiyevaAidə Məhərrəm qızı - üzv

İqtisadi siyasət komitəsi

1. Zeynalov Azər Yadulla oğlu - sədr
2. Məmmədov Nazim Məmməd oğlu - müavin
3. Möhbəliyev Telman Əli oğlu - üzv
4. Məmmədov İsa Mustafa oğlu - üzv
5. Qasımov Arif Mikayıl oğlu -üzv
6. Abbasov Vüqar Zakir oğlu -üzv
7. Quluyeva Sevda Rüstəm qızı -üzv
8. Vəliyev Musa Məmməd oğlu -üzv

Aqrar siyasət, təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya məsələləri komitəsi

1. İsayev İsa Bünyad oğlu - sədr
2. Bababəyli Nazim Səfərəli oğlu - müavin
3. Hacıyev Emin Davud oğlu - üzv
4. Bağırsoylu Hüseyn Qədrulla oğlu - üzv
5. Əliyeva Vüsalə Abazər qızı - üzv
6. Fərəcov Fərəc Rza oğlu - üzv
7. Cəfərli Əhəd Məmməd oğlu - üzv

Sosial siyasət, elm, təhsil, idman və mədəniyyət məsələləri komitəsi

1. Həşimli Hüseyn Məmməd oğlu - sədr
2. Vəliyeva Günel Fəxrəddin qızı - müavin
3. Həsənova Turan Vaqif qızı - üzv
4. Həsənova Esmira Həsən qızı - üzv
5. İbadov Telman Əsəd oğlu - üzv
6. İsmayılov Cəbi Əziz oğlu - üzv
7. Cəlilzadə Aidə Məhəmməd qızı- üzv
8. Allahverdiyeva Həbibə Rəşad qızı - üzv

Yerli özünüidarə komitəsi

1. Babayev Tofiq Süleyman oğlu - sədr
2. İsmayılov Ehtibar Şəhrud oğlu - müavin
3. Zeynalov Eldar Əhəd oğlu - üzv
4. Məmmədov Rizvan Təmo oğlu - üzv
5. Əliyev Asim Yediyar oğlu - üzv
6. Bağırov Zəbur David oğlu - üzv
7. Məmmədov Ehtimad Cəfər oğlu - üzv

İnsan hüquqları, beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsi

1. İbrahimov Anar Adil oğlu - sədr
2. Rzayeva Yazgül Həsənəli qızı - müavin
3. Məmmədova Yeganə Qurban qızı - üzv
4. Talıbov Seymur Vasif oğlu - üzv
5. Əzimov Behruz Nurəddin oğlu - üzv
6. Qəribli İsmayıl Cavanşir oğlu - üzv
7. Həsənov Nüsrət Firudin oğlu - üzv

Qeyd edək ki, Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin sədri Vasif Talıbov qərarı təsdiqləyib.

Anar Kəlbiyev
Azvision.az

Teqlər: Naxçıvan   Deputat   Komitə