“Exit-poll” nəticələri açıqlandı - SİYAHI (VİDEO)

  09 Fevral 2020    Oxunub : 29896
 “Exit-poll” nəticələri açıqlandı - SİYAHI (VİDEO)
Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu Azərbaycanda parlament seçkilərində keçirdiyi "exit-poll"un nəticələrini açıqlayıb.
Azvision.az xəbər verir ki, institutun baş direktoru Brüno Jean Bar bildirib ki, ölkə üzrə 236 seçki məntəqəsində "exit poll" həyata keçiriblər.



Azvision.az sorğunun nəticələrini təqdim edir:

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu (48,1%)

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu (65,3%)

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu (60,8%)

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu (61,9%)

12 saylı Qaradağ-Binəqədi - Xasayeva Səbinə Səməd qızı (57,3%)

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu (50,1%)

14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Məmmədov Soltan Teymur oğlu (51,9%)

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu (46,2%)

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Qədirli Erkin Toğrul oğlu (43,1%)

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Allahverdiyev Elnur Marat oğlu (61,1%)

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu (43,1%)

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu (47,1%)

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu (57,1%)

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı (60,2%)

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu (45,7%)

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu (43,8%)

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Nurullayeva Könül Oruc qızı (43,9%)

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı (56%)

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu (40%)

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi - Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu (56%)

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu (40%)

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Arpadarai Nigar Cavid qızı (47,1%)

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı (63%)

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi - Əliyev Etibar Qasım oğlu (45,1%)

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi - Həsənova Afət Əbil qızı (58,4%)

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu (56,8%)

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi - Zabelin Mixail Yuryeviç (49,1%)

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi - Abbasov Rauf Arif oğlu (45,1%)

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi - Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu (43,1%)

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı (44,5%)

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu (46,1%)

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu (46%)

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu (43,9%)

41 saylı Sumqayit birinci seçki dairəsi - Hüseynova Hicran Kamran qızı (56,6%)

42 saylı Sumqayit ikinci seçki dairəsi - Mirkişili Tahir Famil oğlu (52,3%)

43 saylı Sumqayit üçüncü seçki dairəsi - Hacıyev Emin Məcid oğlu (57%)

44 saylı Sumqayit-xizi seçki dairəsi - Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu (50,9%)

45 saylı Abşeron seçki dairəsi - Əsədov Oqtay Sabir oğlu (63%)

46 saylı Şirvan seçki dairəsi - Yusifov İltizam Balayusif oğlu (50,7%)

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu (54,3%)

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu (56,1%)

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu (58,1%)

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi - Seyidzadə Şahin Kamil oğlu (40,9%)

51 saylı Qusar seçki dairəsi - Badamov Azər Camal oğlu (55,2%)

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu (46,2%)

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Rafailov Anatoliy Xaimoviç (40,9%)

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu (47%)

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Səlimov Eldəniz Adil oğlu (58,2%)

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Mikayılova Sevil Əlirazı qızı (43,9%)

57 sayli Kürdəmir seçki dairəsi - Ağazadə Əminə Həmid qızı (55,2%)

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu (48,6%)

59 saylı Salyan seçki dairəsi - Əhmədova Jalə Fərhad qızı (51,5%)

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu (50,2%)

61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu (38,2%)

62 saylı Saatlı seçki dairəsi - Ələkbərov Əziz Yusif oğlu (44%)

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Cəfərov Kamal Xaqani oğlu (56,1%)

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu (57,3%)

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu (60%)

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Məhərrəmov Bəhruz Abdurrəhman oğlu (48,4%)

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu (55,7%)

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Nəsirov Elman Xudam oğlu (47%)

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu (53,1%)

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu (56,9%)

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - İsgəndərov Anar Camal oğlu (54,8%)

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Qasımlı Musa Cəfər oğlu (48,8%)

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu (58,7%)

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadi Musa oğlu (54,8%)

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu (59,2%)

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu (59,1%)

77 saylı Astara seçki dairəsi - Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu (65,5%)

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu (44,9%)

79 saylı İmişli seçki dairəsi - Nurullayev Razi Qulaməli oğlu (49%)

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu (55,1%)

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi - İsmayılov Şahin Əmir oğlu (59,8%)

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu (61,6%)

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu (63,2%)

84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Bayramov Vüqar İbad oğlu (55,6%)

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Cəfərova Tamam Şaməmməd (52,1%)

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu (47%)

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Kərimli Tahir Zayidağa oğlu (46,2%)

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu (48,1%)

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu (55,7%)

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Osmanov Cavid Həmid oğlu (64,1%)

91 saylı Ucar seçki dairəsi - Həsən Ramil Sahib oğlu (52,2%)

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı (56,4%)

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Yıldırım Fatma Vidadi qızı (63,2%)

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu (56,9%)

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu (41%)

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Məmmədov Anar İlyaz oğlu (61,3%)

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu (65,8%)

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı (63,9%)

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi - Həsənov Nurlan Urfan oğlu (63%)

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Bayramov Kamran Fərhad oğlu (60,9%)

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Elşad Mirbəşir (45%)

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Səfərov Nizami Abdulla oğlu (62,8%)

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd (58,9%)

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Nağıyev Arzu Nəsib oğlu (56,3%)

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı (62,1%)

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı (50,8%)

107 saylı Qazax seçki dairəsi - Seyidov Səməd İsmayıl oğlu (65,7%)

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu (58%)

109 saylı Balakən seçki dairəsi - Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu (62,7%)

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi - Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu (45,8%)

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı (53,3%)

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu (51,6%)

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi - İskəndərov Vüqar Yapon oğlu (55%)

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu (46,6%)

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu (63,4%)

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu (73%)

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı (67,1%)

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi - Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu (61%)

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu (61,7%)

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu (54,1%)

121 saylı Laçın seçki dairəsi - Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu (54,8%)

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi - Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu (56,7%)

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Məmmədov Aqil Sadıq oğlu (62,3%)

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu (57,1%)

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi - İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu (51%)

Anar Kəlbiyev
Azvision.az

Teqlər: Seçki