ABŞ şirkəti `exit-poll`un nәticәlәrini açıqlayıb - SİYAHI

  01 Noyabr 2015    Oxunub : 3848
ABŞ şirkəti `exit-poll`un nәticәlәrini açıqlayıb - SİYAHI
ABŞ-ın tanınmış sorğu firması "Arthur J. Finkelstein & Associates" Azәrbaycanda keçirilmiş parlament seçkilәrindә sәsvermә ilә bağlı apardığı "exit-poll"un nәticәlәrini açıqlayıb.

APA-nın mәlumatına görә, şirkərin təmsilçisi Corc Brimbaun bildirib ki, "exit-poll" sorğusu 118 dairәdә keçirilib.

2000 әmәkdaş sorğuya cәlb olunub. 70 000-ә yaxın sorğu baş tutub. Sorğuda birincilik qazananlardan 65-i YAP üzvüdür. Qalan dairələrdən 53-də müstәqil namizәdlәr, digərlərində isə müxtəlif partiyaların üzvlәri irəlidədir.

YAP partiya olaraq 74 faiz sәs göstәricisi ilә öndәdir.

"Exit-poll"un nәticәlәri belədir:

Dairə

Namizəd

%

1

8 saylı Binəqədi birinci

Ayaz Quliyev (bitərəf)

65,1

2

9 saylı Binəqədi ikinci

Kəmaləddin Qafarov (YAP)

60,3

3

10 saylı Binəqədi üçüncü

Madər Musayev (bitərəf)

74,9

4

11 saylı Qaradağ

Aydin Hüseynov (YAP)

64,9

5

12 saylı Qaradağ – Binəqədi -Yasamal

Mixail Zabelin(YAP)

68,1

6

13 saylı Xəzər - Pirallahı

Rauf Əliyev(YAP)

72,9

7

14 saylı Xəzər

Mehriban Əliyeva (YAP)

96,4

8

15 saylı Yasamal birinci

Ülvi Quliyev (bitərəf)

52,3

9

16 saylı Yasamal ikinci

Aytən Mustafayeva (bitərəf)

49,9

10

17 saylı Yasamal üçüncü

Elşad Həsənov (bitərəf)

49,1

11

18 saylı Nərimanov - Nizami

Rasim Musabəyov (bitərəf)

51,2

12

19 saylı Nərimanov birinci

Hikmət Məmmədov (YAP)

54,2

13

20 saylı Nərimanov ikinci

Adil Əliyev (bitərəf)

62,4

14

21 saylı Nəsimi birinci

Məlahət İbrahimqızı (YAP)

69,9

15

22 saylı Nəsimi ikinci

Asim Mollazadə(ADİSP)

52,8

16

23 saylı Nəsimi – Səbail

Ziyad Səmədzadə(bitərəf)

74,7

17

24 saylı Nizami birinci

Rövnəq Abdullayev (YAP)

78,5

18

25 saylı Nizami ikinci

Sədaqət Vəliyeva (YAP)

69,2

19

26 saylı Sabunçu birinci

Fazil Mustafa (BQP">BQP)

54,7

20

27 saylı Sabunçu ikinci

Dilarə Cəbrayıl">Cəbrayılova (YAP)

61,1

21

28 saylı Sabunçu üçüncü

Eldar Quliyev (bitərəf)

54,4

22

29 saylı Səbail

Şəmsəddin Hacıyev (YAP)

59,1

23

30 saylı Suraxanı birinci

Sevinc Fətəliyeva (YAP)

71,2

24

31 saylı Suraxanı ikinci

Fərəc Quliyev (MDHP)

37,8

25

32 saylı Suraxanı üçüncü

Ağacan Abıyev (YAP)

71,8

26

33 saylı Xətai birinci

Hüseynbala Mirələmov(YAP)

69,1

27

34 saylı Xətai ikinci

Fuad Muradov (bitərəf)

66,7

28

35 saylı Xətai üçüncü

Araz Əlizadə (ASDP)

45,2

29

36 saylı Xətai dördüncü

Səməd Seyidov (YAP)

73,4

30

37 saylı Nizami birinci (Gəncə)

Pərvin Kərimzadə (YAP)

64,3

31

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə)

Naqif Həmzəyev (YAP)

63,7

32

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə)

Xanlar Fətiyev (YAP)

56,7

33

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə)

Musa Quliyev (YAP)

52,4

34

41 saylı Sumqayıt birinci

Mirzəcan Xəlilov (özü -YAP)

58,7

35

42 saylı Sumqayıt ikinci

Tahir Mirkişili (YAP)

60,1

36

43 saylı Sumqayıt üçüncü

Muxtar Babayev (YAP)

64,2

37

44 saylı Sumqayıt - Xızı

Hacı Salayev (bitərəf)

65,9

38

45 saylı Abşeron

Oqtay Əsədov (YAP)

71,5

39

46 saylı Şirvan

Rafael Cəbrayıl">Cəbrayılov (bitərəf)

60,7

40

47 saylı Mingəçevir

Aydın Mirzəzadə (YAP)

54,3

41

48 saylı Yevlax

İlham Məmmədov (YAP)

69,7

42

49 saylı Yevlax – Mingəçevir

Əli Hüseynli (YAP)

72,7

43

50 saylı Abşeron - Qobustan

Zəynəb Xanlarova (bitərəf)

64,8

44

51 saylı Qusar

Azər Badamov (YAP)

60,1

45

52 saylı Quba

Vahid Əhmədov (bitərəf)

51,9

46

53 saylı Quba - Qusar

Yevda Abramova (YAP)

58,2

47

54 saylı ŞabranSiyəzən

Tahir Süleymanov (YAP)

70,9

48

55 saylı Xaçmaz şəhər

Eldəniz Səlimov (YAP)

67,9

49

56 saylı Xaçmaz kənd

İlham Əliyev (YAP)

65,9

50

57 saylı Kürdəmir

Müslüm Məmmədov (bitərəf)

64,9

51

58 saylı HacıqabulKürdəmir

Rafael Hüseynov (VHP">VHP)

57,4

52

59 saylı Salyan

Əliağa Hüseynov (bitərəf)

71,9

53

60 saylı SalyanNeftçala

Fəzail Ağamalı (AVP)

67,5

54

61 saylı Neftçala

Arif Rəhimzadə (YAP)

76,6

55

62 saylı Saatlı

Əflatun Amaşov (bitərəf)

67,2

56

63 saylı Sabirabad birinci

Elçin Quliyev (YAP)

66,4

57

64 saylı Sabirabad ikinci

Rüstəm Xəlilov (YAP)

61,9

58

65 saylı Saatlı - SabirabadKürdəmir

Əhliman Əmiraslanov (YAP)

72,3

59

66 saylı Biləsuvar

Xanhüseyn Kazımlı (ASRP)

64,9

60

67 saylı Cəlilabad şəhər

Malik Həsənov (YAP)

67,1

61

68 saylı Cəlilabad kənd

Mirkazım Kazımov (YAP)

64,1

62

69 saylı Cəlilibad – MasallıBiləsuvar

Fəzail İbrahimlı (VHP">VHP)

63,2

63

70 saylı Masallı şəhər

Nəriman Əliyev (YAP)

61,9

64

71 saylı Masallı kənd

Elmira Axundova (bitərəf)

58,1

65

72 saylı YardımlıMasallı

Musa Qasımlı (bitərəf)

62,7

66

73 saylı Lənkəran şəhər

Rüfət Quliyev (bitərəf)

63,4

67

74 saylı Lənkəran kənd

Hadı Rəcəbli (YAP)

69,8

68

75 saylı Lənkəran - Masallı

Cavanşir Paşazadə (YAP)

72,5

69

76 saylı LənkəranAstara

Ziyafət Əsgərov (YAP)

71,1

70

77 saylı Astara

Rəşad Mahmudov (YAP)

67,8

71

78 saylı Lerik

İqbal Məmmədov (YAP)

63,4

72

79 saylı İmişli

Əsabil Qasımov (YAP)

69,9

73

80 saylı İmişliBeyləqan

Çingiz Qənizadə (bitərəf)

58,7

74

81 saylı Beyləqan

Şahin İsmayılov (YAP)

56,7

75

82 saylı Ağcabədi

Tahir Rzayev (YAP)

65,1

76

* 83 saylı AğcabədiFüzuli">Füzuli

Aqil Abbas (bitərəf)

67,8

77

* 84 saylı Füzuli">Füzuli

Bahar Muradova (YAP)

69,1

78

85 saylı Şamaxı

Elxan Süleymanov (bitərəf)

66,2

79

86 saylı İsmayıllı

Novruzəli Aslanov (bitərəf)

68,4

80

87 saylı Ağsuİsmayıllı

Tahir Kərimli (Vəhdət)

67,5

81

88 saylı Göyçay

Sabir Hacıyev (VBP)

56,1

82

89 saylı GöyçayAğdaş

Elman Nəsirov (YAP)

59,7

83

90 saylı Ağdaş

Çingiz Əsədullayev (bitərəf)

53,7

84

91 saylı Ucar

Vüsal Hüseynov (YAP)

59,4

85

92 saylı ZərdabUcar

Jalə Əliyeva (bitərəf)

53,7

86

93 saylı Bərdə şəhər

Gövhər Baxşəliyeva (bitərəf)

69,8

87

94 saylı Bərdə kənd

Zahid Oruc (bitərəf)

72,4

88

95 saylı Tərtər

Sahib Alıyev (bitərəf)

67,3

89

96 saylı Goranboy – Naftalan

Mahir Aslanov (bıtərəf)

64,9

90

* 97 saylı GoranboyAğdam">AğdamTərtər

Ağalar Vəliyev (YAP)

70,9

91

98 saylı Şəmkir şəhər

Sahibe Qafarova (YAP)

72,7

92

99 saylı Şəmkir kənd

Sona Əliyeva (YAP)

73,1

93

100 saylı Şəmkir - Daşkəsən

Kamran Bayramov (YAP)

66,7

94

101 saylı GöygölDaşkəsən

Rövşən Rzayev (bitərəf)

66,8

95

102 saylı SamuxŞəmkir

Valeh Ələsgərov (bitərəf)

72,9

96

103 saylı Gədəbəy

Sevinc Hüseynova (YAP)

74,1

97

104 saylı Gədəbəy - Tovuz

Rafiq Məmmədhəsənov (YAP)

70,7

98

105 saylı Tovuz

Qənirə Paşayeva (bitərəf)

61,7

99

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa

Ülviyyə Ağayeva (bitərəf)

58,1

100

107 saylı Qazax

Kamran Nəbizadə (bitərəf)

63,7

101

108 saylı Ağstafa

Nizami Cəfərov (YAP)

67,9

102

109 saylı Balakən

Nəsib Məhəməliyev (YAP)

71,7

103

110 saylı Zaqatala

Elşən Musayev (ADMP)

53,6

104

111 saylı ZaqatalaBalakən

Kamilə Əliyeva (YAP)

52,1

105

112 saylı Qax

Azər Kərimli (bitərəf)

53,7

106

113 saylı Şəki şəhər

Yaqub Mahmudov (YAP)

56,5

107

114 saylı Şəki kənd birinci

Əli Məsimli (bitərəf)

48,9

108

115 saylı Şəki kənd ikinci

Cavanşir Feyziyev (bitərəf)

56,1

109

116 saylı Qəbələ

Fəttah Heydərov (bitərəf)

82,6

110

117 saylı OğuzQəbələ

Aqiyə Naxçıvanlı (YAP)

71,9

111

** 118 saylı Ağdam">Ağdam şəhər

Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)

59,6

112

119 saylı Ağdam">Ağdam kənd

Bəxtiyar Sadıqov (YAP)

65,4

113

** 120 saylı Cəbrayıl">Cəbrayıl - Qubadlı">Qubadlı

Astan Şahverdiyev (YAP)

64

114

** 121 saylı Laçın">Laçın

Mahir Abbaszadə (YAP)

59,9

115

** 122 saylı Xankəndi

Flora Qasımova (bitərəf)

54,1

116

** 123 saylı Kəlbəcər">Kəlbəcər

Cavid Qurbanov (YAP)

78,3

117

** 124 saylı Şuşa">ŞuşaAğdam">AğdamXocalı">Xocalı - Xocavənd">Xocavəndi

Elman Məmmədov (YAP)

65,9

118

** 125 saylı Zəngilan">Zəngilan - Qubadlı">Qubadlı

İmamverdi İsmayılov (YAP)

64,7


Teqlər: