Avroliqada dünən - NƏTİCƏLƏR

  20 Sentyabr 2013    Oxunub : 475
Avroliqada dünən - NƏTİCƏLƏR
Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinin oyunlarına start verilib.
Qitənin ikinci dərəcəli turnirində 48 komanda mübarizəyə qoşulub.

Bütün qarşılamalar eyni gündə keçirilib. Lakin baş tutacaq 24 görüşün 12-si Bakı vaxtı ilə saat 22:00-a, qalan 12-si isə saat 00:05-ə nəzərdə tutulmuşdu.

Türkiyəni turnirdə bu mövsüm yalnız bir komanda - "Trabzonspor" təmsil edir. Trabzon təmsilçisi J qrupunun ilk oyununda səfərdə "Apollon"un qonağ olub və rəqibinə 2:1 hesabı ilə qalib.

I tur

A qrupu

22:00. “Sankt Qallen” (İsveçrə) – “Kuban” (Rusiya) - 2:0
Qollar: Martic, 56 (1:0), Mathis, 77 (2:0)
Qırmızı vərəqə: Kabore, 90+3 ("Kuban")

22:00. “Valensiya” (İspaniya) – “Suonsi” (İngiltərə) - 0:3
Qollar: Boni, 14 (0:1), Miçu, 58 (0:2), De Quzman, 62 (0:3)
Qırmızı vərəqə: Rami, 10 ("Valensiya")


B qrupu

22:00. PSV (Hollandiya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - 0:2
Qol: Bezyak, 61 (0:1), Misidcan, 75 (0:2)

22:00. “Dinamo” (Xorvatiya) – “Çernomorets” (Ukrayna) - 1:2
Qollar: Fernandes, 43 (1:0), Antonov, 62, Cece, 65 (1:2)


C qrupu

22:00. “Standard” (Belçika) – “Esbyerq” (Danimarka) - 1:2
Qollar: Van Buren, 62 (0:1), Bia, 73 (1:1), Bakenqa, 90+5 (1:2)

22:00. “Zalsburq” (Abstriya) – “Elfsborq” (İsveç) - 4:0
Qollar: Soriano, 36 (1:0), 44-pen (2:0), 69 (3:0), 80 (4:0)

D qrupu

22:00. “Maribor” (Sloveniya) – “Rubin” (Rusiya) - 2:5
Qollar: Gökdeniz Karadeniz, 23 (0:1), İvan Markano, 27 (0:2), Mileç, 35 (1:2), Yeremenko, 69 (1:3), Fayiç, 73 (2:3), Rondon, 90 (2:4), Ryazantsev, 90+4 (2:5)

22:00. “Zulte Varegem” (Belçika) – “Uiqan” (İngiltərə) - 0:0


E qrupu

22:00. “Panduri” (Rumıniya) – “Dnepr” (Ukrayna) - 0:1
Qol: Rotan, 38 (0:1)

22:00. “Fiorentina” (İtaliya) – “Pakuş Fereyra” (Portuqaliya) - 3:0
Qollar: Rodriqez, 30 (1:0), Ruder, 68 (2:0), Rossi, 77 (3:0)

F qrupu

22:00. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – APOEL (Kipr) - 0:0

22:00. “Ayntraxt” (Almaniya) – “Bordo” (Fransa) - 3:0
Qollar: Kadlec, 4 (1:0), Russ, 16 (2:0), Cakpa, 52 (3:0)
Qırmızı vərəqə: Orban, 62 ("Bordo")

G qrupu

00:05. “Thun” (İsveçrə) – “Rapid” (Avstriya) - 1:0
Qol: Şneuvli, 35 (1:0)

00:05. “Dinamo” (Ukrayna) – “Genk” (Belçika) - 0:1
Qol: Qorius, 62 (0:1)



H qrupu

00:05. “Frayburq” (Almaniya) – “Liberets” (Çexiya) - 2:2
Qollar: Şuster, 23-pen (1:0), Mehmedi, 35 (2:0), Kalinvitsev, 67 (2:1), Rabusiç, 74-avtoqol (2:2)

00:05. “Eştoril” (Portuqaliya) – “Sevilya” (İspaniya) - 1:2
Qollar: Viktor, 59 (0:1), Miqel, 61 (1:1), Qameyro, 77 (1:2)


İ qrupu

00:05. “Gimarayeş” (Portuqaliya) – “Riyeka” (Xorvatiya) - 4:0
Qollar: Abdulaye, 36 (1:0), Plange, 48 (2:0), Maazou, 68-pen (3:0), Andre Filip, 81 (4:0)

00:05. “Betis” (İspaniya) – “Lion” (Fransa) - 0:0


J qrupu

00:05. “Latsio” (İtaliya) – “Legiya” (Polşa) - 1:0
Qol: Hernanes, 53 (1:0)

00:05. “Apollon” (Kipr) – “Trabzonspor” (Türkiyə) - 1:2
Qollar: Sanqoy, 18-pen (1:0), Maluda, 20 (1:1), Ərdoğan, 86 (1:2)



K qrupu

00:05. “Tottenhem” (İngiltərə) – “Tromse” (Norveç) - 3:0
Qollar: Defo, 21 (1:0), Defo, 29 (2:0), Eriksen, 86 (3:0)

00:05. “Şerif” (Moldova) – “Anji” (Rusiya) - 0:0


L qrupu

00:05. “Makkabi” (Hayfa, İsrail) – “AZ Alkmaar” (Hollandiya) - 0:1
Qol: Qudmundson, 71 (0:1)

00:05. PAOK (Yunanıstan) – “Şaxtyor” (Karaqandi, Qazaxıstan) - 2:1
Qollar: Kanas, 50-pen (0:1), Athanasiadis, 75 (1:1), Vukiç, 90 (2:1)

AzVision.az

Teqlər: