Azərbaycanı Kazanda bu idmançılar təmsil edəcək

  19 Avqust 2021    Oxunub :582
 Azərbaycanı Kazanda bu idmançılar təmsil edəcək
4-11 sentyabr 2021-ci il tarixində Tatarıstanın paytaxtı Kazan şəhərində keçiriləcək I MDB Oyunlarında Azərbaycanı təmsil edəcək idmançıların siyahısı açıqlanıb.
Azvision.az həmin idmançıların siyahısını təqdim edir:

4-11 sentyabr 2021-ci il tarixində I MDB Oyunlarında (Kazan şəhəri) iştirak edəcək Azərbaycan idmançıları

Badminton
1. Amri Xadafi
2. Diçki Dvi Panqestu
3. Aqil Qəbilov
4. Rəvan Niftəliyev
5. Nigar Əliyeva
6. Era Maftuha
7. Mədinə Nağıyeva
8. Həcər Nuriyeva

Basketbol (3x3)
1. Cəbrayıl Əkbərov
2. Endər Poladxanlı
3. Elşad Şirzadov
4. Mert İlhan

Boks
1. İbrahim Zeynalov
2. Ramal Yolçuyev
3. Tağı Nəsibov
4. Məhəmmədəli Qasımzadə
5. Ziya Həsənov
6. Aysu İsmayılova
7. Liliya Platova
8. Qızbəs İsgəndər
9. Emili Rzayeva

Cüdo
1. Rövşən Əliyev
2. Yaşar Nəcəfov
3. Elçin Hüseynov
4. Nurlan Osmanov
5. Nərmin Əmirli
6. Murad Fətiyev
7. Zelim Tckaev
8. Adil Kərimli
9. Camal Feyziyev
10. Əhməd Yusifov
11. Ramilə Əliyeva
12. Şəfəq Həmidova
13. Zeynəb Məmmədova
14. Səbinə Əliyeva
15. Diana Şoranova
16. Südabə Ağayeva

Futzal
1. Xəzər Ağalizadə
2. Nurlan Məmmədov
3. Fərid Mikayılov
4. Məhəmməd Abbasov
5. Fariz Mehraliyev
6. Əli Mahmudov
7. Mirzə Əmirov
8. Şaiq Vəlizadə
9. Asiman Yusubov
10. Şahmar Cəfərli
11. Fuad Məmədzadə
12. Elgün Rzayev
13. Azər Fərmanov

Stolüstü tennis
1. Emin Məmmədov
2. Kənan Pənahov
3. İbrahim Ansari
4. Adil Əhmədzadə
5. Nəzakət Qarayeva
6. Ləman Abdulhəmidova
7. Mərziyyə Nurmətova
8. Aylin Əsgərova

Stend və güllə atıcılığı
1. Xanna Əliyeva
2. Ramiz Xəlilov
3. Cavid Həsənov

Karate
1. Əminağa Quliyev
2. Sultan Hüseynov
3. Hüseyn Məmmədli
4. Nuran Rzazadə
5. Tale Yaqubov
6. Fərid Ağayev
7. Abbas Dadaşov
8. Hüseyn Hüseynzadə
9. Musa Sarızadə
10. Osman Osmanlı
11. Ceyhun İsmayılov
12. Həsənəli Həsənov
13. İnci Əzizova
14. Mədinə Sadıxova
15. Renata Ərəbli
16. Səma İmanzadə
17. Zəhra Əliverdiyeva
18. Alika Semixova
19. Samirə Babayeva
20. Emiliya Mitlinova

Kəmər güləşi
1. Məhərrəm Eyvazov
2. Nahid Vəliyev
3. Sənubər Nəbiyeva
4. Aytəkin Paşazadə

Köreş
1. Fərhad Ocaqverdiyev
2. Həsən Ağazadə
3. Əlisəftər Məmmədli
4. Elvar Nəhmətzadə
5. Camal Feyziyev

Qadın güləşi
1. Şəhanə Nəzərova
2. Tatyana Varansova
3. Yasəmən Məcidli
4. Jalə Əliyeva
5. Birgül Soltanova
6. Ceyla Nağızadə

Sambo
1. Nicat Məmmədli
2. Elvin Bağırov
3. Kamran Qasımov
4. Ağani Məmmədov
5. Adil Adilzadə
6. Rəsul Aydəmirov
7. Toğrul Salmanov

Sərbəst güləş
1. Əliabbas Rzazadə
2. Tural Hüseynov
3. Sabir Cəfərov
4. Cəbrayıl Hacıyev
5. Əşrəf Aşurov
6. Abubakr Abakarov
7. Osman Nurməhəmmədov
8. İslam İlyasov
9. Aydın Əhmədov
10. Turan Bayramov

Yunan-Roma güləşi
1. Elmir Əliyev
2. Nihat Məmmədli
3. Ziya Babaşov
4. Həsrət Cəfərov
5. Xasay Həsənli
6. Elcan Məmmədov
7. Murad Əhmədiyev
8. Laçın Vəliyev
9. Sərxan Məmmədov

Muaytay (Tayboks)
1. Leyanna Mari Sayer
2. Musa Nuruzadə
3. Əli Əliyev
4. Məhər Əsədzadə
5. Rəvan Ağazadə
6. Məmməd Əmrəliyev

Azvision.az

Teqlər: İdman   Kazan  







Xəbər lenti